Materjalist

Re-Board kärgkartongreboard_about

Re-board® on kihiline kärgkartong, mis on kaalult kerge ja samas erakordselt tugev materjal, väga laiaulatusliku kasutusvaldkonnaga, mitmekülgselt disainitav, kergesti transporditav, kiiresti paigaldatav ning 100% taaskasutatav.

Re-board®- plaadi teeb unikaalseks selle kihiline kärgstruktuur, mis annab materjalile õhulisuse ja samas vajaliku vastupidavuse. Re-board®-i erinevad kihid on omavahel kokku kleebitud loodussõbraliku veebaasilise liimiga ning kattekihina on kasutatud spetsiaalset paberit, mis toimib ühtlasi ka soojusisolatsiooni ja teatud määral niiskuskaitsena. Plaadi pealispind on sile, võimaldades kvaliteetset trükki nii ühe- kui kahepoolsena. Soovi korral on võimalik materjali tellida ka tulekindlana.

Tänu oma struktuurile on Re-board® kasutatav väga mitmekülgselt – sellest saab valmistada nii tavalist kui disainmööblit, ehitada ripplagesid, põrandakõrgendusi ja seinu, valmistada messibokse ja -stende, rääkimata unikaalsetest sisekujunduselementidest või omanäolistest reklaamilahendustest.

 


 

reboard_about_2Re-board omadused:

•    Vastupidav ja tugev.
Arvestades Re-board®-i õhulist struktuuri, on see erakordselt tugev materjal, taludes kuni 70kg raskust 1 cm² kohta. Mida suurem on plaadi kandepind, seda suuremaid raskusi see kannatab. Sõltuvalt konstruktsioonist saab plaadil esitleda kasvõi autosid.
•    Kerge.
Re-board® on materjal, mille puhul kaalu ja vastupidavuse suhtnäitaja on muljetavaldav. Näiteks: 40x20cm suurune 10mm plaat kaalub vaid 135 grammi, kuid kannatab 12 kg raskust ilma, et murduks, kõiguks või saaks muljuda.
•    Hästi töödeldav ja fantaasiarikkalt disainitav.
Tänu unikaalsele struktuurile saab Re-board®-i mitmekesiselt töödelda – voltida, lõigata erikujuliseks, valmistada sellest kinnitus- ja ühendusdetaile, leiutada ökonoomseid kokku- ja lahtipakkimise lahendusi, kombineerida teiste materjalidega, jne. Toodete viimistlemisel on võimalik kasutada spetsiaalseid liistusid, kruvisid jm. detaile. Re-board® oma mitmekesiste võimalustega inspireerib nii sisekujundajaid kui tootedisainereid teostama ka kõige lennukamaid ideid.
•    Kvaliteetselt trükitav. Ideaalselt kleebitav.
Re-board®-i pealmised kihid on siledapinnalised, võimaldades ühtviisi nii kõrgetasemelist otsetrükki kui ka plaadi katmist trükitud kleebisega.
•    Lihtsalt kokkupandav ja lahtivõetav. Lihtne transportida.
Re-board®-ist valmistatud tooteid on võimalik disainida selliselt, et ka kõige ruuminõudvaimad lahendused saab detailidena lahti võtta ja kokku pakkida selliselt, et neid on lihtne transportida nii kaalu kui mahu mõistes.
•    Osaline niiskuskindlus.
Re-board® materjalist tooted on tänu pealiskihtide spetsiaalsele töötlusele ka osaliselt niiskuskindlad. Vihma kätte või pikemaks ajaks liigniiskesse ruumi Re-board®-i jätta siiski ei soovitata.
•    Tulekindel.
Re-board®- materjali saab soovi korral tellida ka tulekindlana, mis on oluline näiteks messi- või mööblitoodete puhul.
•    Materjalivalik ja mitmekesisus.
Re-board®-i on võimalik tellida erineva paksuse ja pealiskatetega ning erinevates mõõtudes. Saadaval on materjalid paksusega 10mm kuni 16mm, pealiskatte värvina saab valida pruuni ja valge vahel. Tahvli mõõdud varieeruvad, võimaldades materjali optimaalseimat kasutust.
•    Keskkonnasõbralik.
Re-board® on 100% taaskasutatav. Materjal koosneb üksnes looduslikest komponentidest ning selle tootmine on keskkonnasõbralik. Re-board® on ohutu inimesele ja keskkonnale.

 


Re-board kasutusvaldkonnad:reboard_about

  • rippsildid
  • messiseinad
  • stendid
  • mööbel
  • seinapaneelid

Täpsema info Re-Board materjali kohta leiate tootja kodulehelt:
http://storaenso.reboard.se